Stejně jako celá řada jiných kasinových her, i ruleta má několik jasně daných pojmů, které by se měl začínající hráč naučit, jelikož díky tomu bude přesně vědět, o čem je v dané hře řeč. Pojmy samozřejmě nejsou nijak složité a často vycházejí z amerických slovíček. S některými, jako je třeba bankéř či dealer se setkáme pouze u rulety reálné, jelikož při hraní online všechny sázky zabezpečuje daný program.

Bet, Clear Bet, Split..

Základem jsou jistě pojmy, které se týkají samotných sázek. V první řadě je to pojem Bet, který označuje sázku jako takovou. Pokud však uslyšíte pojem Clear bet, znamená to odstranění všech vašich sázek. Tyto pojmy jsou v celé hře jistě ty nejdůležitější. Mimo nich jistě existuje pojem Split, který označuje možnost rozdělení vaší sázky na dvě čísla na plátně. Jakmile jsou všechny sázky umístěny, přichází na řadu takzvaný Spin, neboli otočení rulety. To má na starost buď bankéř, nebo v případě online rulety samotný systém, který také ukončí možnosti dalších sázek. Nutno ještě dodat, že u online kasin se často objevuje pojem Quick spin, který spočívá v rychlém otočení rulety.
Jelikož jsme již nastínili možnosti sázek, pojďme se na ně podívat detailněji. Rozdělení sázky jsme již zmínili, ale ještě existuje několik dalších pojmů. Jedná se třeba o Impair, nebo též Odd, což je výraz pro všechna lichá čísla, na která je možno vsadit. S tím souvisí i výrazy Pair nebo Even, který naopak znázorňují všechna sudá čísla. Zmínit je určitě třeba také pojem Line, což je vyjádření sázky na 6 čísel.

Mangue, Passse..

Sázky na čísla nízké hodnoty se poté označují jako Manque, a naopak čísla vyšší hodnoty, tedy 19 – 36 jsou označeny jako Passe. S tím souvisejí i tucty, a první tucet je označován jako Premiere, druhý jako Moyenne a poslední tucet, tedy čísla 25 – 36 jsou označovány pojmem Derniere. Pokud však místo na tucty chcete vsadit na 4 čísla tvořící na plátně čtverec, vsadíte Corner, tey sázku na tato čtyři čísla.